Żabie lato

Stworzona przez Jean-Claude Masa, linia Arogant Frog jest jedną z najbardziej znanych marek francuskich win na świecie. Jean-Claude Mas pokazał, że dzięki kreatywności, wiedzy i umiejętnościom, wina z Langwedocji mogą błyszczeć na stołach całego świata.

Na początku XXI wieku, Francuzi postrzegani byli jako aroganci i tym samym mniej lubiani i popularni za granicą. Francuskie produkty, zwłaszcza wina, zaczęły tracić udziały w rynku wśród krajów anglojęzycznych. W tej niesprzyjającej aurze, w umyśle Jean-Claude Mas pojawiła się wyjątkowa idea. W 2005 roku, ten zorientowany na wyzwania wizjoner, zaczyna rozwijać markę wina, która kpi z francuskiej pewności siebie. Na etykietach pojawia się ładna żaba, elegancko ubrana, trochę tak w stylu dziewiętnastowiecznego dandysa.

Arogancka Żaba urodziła się w dolinie Hérault w Langwedocji, regionie na południu Francji, w pobliżu Morza Śródziemnego.

Winnice Arogant Frog zostały obsadzone odmianami winogron Syrah, Grenache, Cabernet Sauvignon, Merlot, Carigan i Cinsault dla win czerwonych i różowych oraz Viognier, Marsanne, Sauvignon Blanc i Chardonnay dla białych.

Winorośle rosną na żwirowo – gliniastych wzgórzach doliny Hérault i wapiennych wzgórzach nad jeziorem Thau. Każde z produkowanych tu win ma swoją osobowość, wydobywając to co najlepsze z terroir dla swoistego, tak charakterystycznego dla Arrogant Frog, stylu Nowego Świata.

Czym ten styl się wyróżnia? Jest soczyście owocowo, dość lekko, świeżo, bez przytłaczającej mocno wytrawnej taniny. Wina są miękkie, eleganckie i bardzo uniwersalne kulinarnie. Wiele odsłon i mnogość szczepów sprawiają, że naprawdę każdy może znaleźć swojego faworyta

Ja uwielbiam nawet już tę najbardziej podstawową linię – Tutti Frutti. Wina dostępne w wersjach białej, różowej i czerwonej, kupażowane są z wielu różnych odmian i zachwycają prostą elegancją, świetną owocowością i świeżością. Występują też wina organiczne, wina jedno czy dwuszczepowe, a także Reserva oraz najwyższa linia Chateau Arrogant Frog.

Przez lata Arrogant Frog umocnił swój wizerunek, wyróżniający się odważnym stylem graficznym, w którym poczucie humoru gra pierwsze skrzypce. Na kolejnych winach z serii, czy też kolejnych edycjach, widzimy naszą żabę w coraz to różnych odsłonach. Gra wiele ról – od bycia poetą, marzycielem, muzykiem do wielu odsłon sportowych, w których nigdy nie traci charakterystycznego, eleganckiego stylu.

Dziś Arogancka Żaba to wielki światowy sukces. Jeśli jeszcze jej nie znacie – spróbujcie – naprawdę warto!