Piedemonte Nowe Szaty Cesarza z Nawarry

Bodegas Piedemonte to nasz dostawca z hiszpańskiego regionu Nawarra. Wina od nich, obecne są na półkach naszych salonów już od prawie 10 lat. Cieszą się uznaniem stałych klientów i podbijają swoim smakiem tych nowych. Dziś jest nam niezmiernie miło oznajmić, że ich oprawa graficzna(etykiety) dorównały swym pięknem i jakością – jakości wina. To bardzo eleganckie połączenie tradycji z nowoczesnością, które idealnie oddaje charakter zamkniętych w tych butelkach win. Oprócz nowej oprawy graficznej mamy też 3 premiery:

Pierwsze wino to Piedemonte Cuatro Tierras – to swoisty upgrade dotychczasowego bestselleru tej winnicy czyli Crianzy trójszczepowej – teraz wino to ma nową, przepiękną etykietę, a jego nazwa nawiązuje do 4 parceli, z których owoce posłużyły do stworzenia tego zacnego trunku. Mamy tu kompozycję najlepszych gron Merlot, Tempranillo, Cabernet Sauvignon i Garnacha z czterech wyjątkowych działek. Różnorodna gleba i mikroklimat nadają wielowymiarowości aromatu i smaku. Po fermentacji wina leżakują przez 9 miesięcy w dębowych beczkach. Bukiet Cuatro Tierras jest kombinacją czarnych owoców leśnych, czarnego pieprzu i wanilii. W Ustach jest eleganckie i jedwabiste. Owocowe, ze zrównoważoną kwasowością, jest zakończone bardzo długim i bogatym finiszem. Dobre do gulaszu, czerwonych mięs i dojrzewających serów. Świetne też do ciemnej czekolady.

Kolejna nowość to Piedemonte Crianza Tempranillo. 100% gron Tempranillo dojrzewanych przez 9 miesięcy w dębowych beczkach. Bardzo atrakcyjna, porzeczkowa barwa. Bukier pełen nut dojrzałych owoców, wanilii, kakao oraz akcentów śmietanowych, nadających temu winu niezwykłej elegancji. W smaku soczysta owocowość wzbogacona łagodną taniną. Bardzo harmonijnie złożone, o długim finiszu. Idealne do dojrzewających wędlin i serów. Warto spróbować do deserów z gorzkiej czekolady.

I na koniec Piedemonte Old Vines Garnacha. To wyjątkowe wino powstało w 100% z odmiany Garnacha, z najstarszych krzewów i dojrzewało przez 9 miesięcy w dębowych beczkach. Barwa intensywnie wiśniowa. Aromat dojrzałych owoców uzupełniony mineralnością, nutami balsamicznymi i mlecznymi, a także akcentem lukrecji. W Ustach bardzo smaczne, eleganckie i doskonale zrównoważone. Wyjątkowo soczyste z wyczuwalnymi przyprawami i mineralnością. Finisz jest bardzo długi i owocowy. Doskonałe do bardzo wielu potraw – dojrzewających szynek, gulaszy, dziczyzny i generalnie czerwonych mięs.