Jak na wakacje, to tylko tramwajem!

Piękny, słoneczny dzień. Urokliwe, zabytkowe uliczki. Świat, biegnący niespiesznie swoim codziennym rytmem. I przejażdżka żółtym tramwajem przez historyczną dzielnicę Alfama. Czy można wymarzyć sobie lepsze spędzanie wolnego czasu? Jeśli poczułeś klimat wakacji, nie czekaj i wybierz się do Portugalii!

Jeśli urlop w tym kraju, to tylko z winami regionu Lisboa. To drugi, co do wielkości region winiarski, położony na północny zachód od stolicy kraju. Pagórkowaty teren dostarcza miłośnikom wina 300 hektolitrów rocznie tego zacnego trunku. Wina z tego regionu są mocno owocowe, soczyste i łatwe w odbiorze. Określane jako proste wina regionalne, tzw. Vinho Regional Lisboa.

Takich właśnie walorów dostarcza rodzinna winnica Vidigal. Położona w centralnej części Portugalii działa od początku XX wieku. Obecnie kieruje nią Antonio Mendes Lopes, o którego kunszcie winiarskim decyduje 40 letnie doświadczenie. Jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm produkuje wina z typowych portugalskich szczepów – Touriga National, Tinta Roriz, Castelao i Tinta Miuda. Celem firmy jest ukazanie światu w jaki sposób robić wybitnej jakości wina, w atrakcyjnej cenie.

Najmłodszym, a jednocześnie najbardziej popularnym na całym świecie, dzieckiem firmy jest linia Porta 6. Lekkie, soczysto-owocowe wino przeznaczone do codziennej konsumpcji. Oprócz walorów smakowych, strzałem w dziesiątkę okazała się etykieta. Pełna klasy i kreatywności odsłona, ukazuje urokliwy obraz miasteczka z tramwajem i Lizbończykiem pośrodku. Obraz akwarelami wykonał niemiecki artysta Hauke Vagt w 2014 roku. Oryginalna etykieta nie tylko dodaje charakteru butelce, ale również zaświadcza o utrzymaniu tradycji i jakości produkowanych win.

Linia Porta 6 została stworzona w taki sposób, aby odbiorca mógł się cieszyć jej smakiem przez cały rok. Podczas mrozów i długich wieczorów doskonale sprawdzi się Porta 6 Tinto z głównym szczepem Tinta Roriz. Pełne, owocowe aromaty przyniosą na myśl doskonałe połączenie wina z wyborną wołowiną w sosie burgundzkim- Bourguignon. W upalne popołudnie najlepiej sprawdzi się Vinho Verde. Potocznie określane mianem zielonego wina. Jest to kupaż odmian Loureiro, Trajadura oraz Arinto. Moc tropików zawarta w butelce jest nieodzownym towarzyszem wakacji. Jego lekkość oraz świeżość z pewnością przyniosą ulgę podczas wysokich temperatur. Jeżeli macie ochotę na sushi lub delikatną sałatkę, to wino sprawdzi się idealnie. W innej formie, z zaznaczoną lekko słodyczą, idealnie współgra z deserem, wprowadzając na podniebienie wyczuwalną mineralność. Jak zauważyliście, wino jest tak doskonałe i uniwersalne, że można się nim bawić oraz korzystać z jego uroków na wiele sposobów.

W tym roku lato przywitało nas bardzo wcześnie, dlatego już dzisiaj korzystajmy z jego atrakcji z butelką vinho verde. Sprawdzi się o każdej porze i okolicznościach. A jeśli nie macie planów na urlop zapraszamy do odwiedzin winnicy Vidigal. Tamtejsze wina oraz rodzinna atmosfera wprowadzą Was w iście wakacyjny nastrój.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Państwa do naszych salonów po butelkę schłodzonego vinho verde. Już dziś dołączcie do rzeszy fanów Porta 6.

Bom Dia!